Facebook společnosti Ardor
Ardor - dřevěné podlahy a parkety

Olomouc, Řepčínská 12
Mobil: 603 504 523
Detailní kontakty včetně mapy >>>

Provozní doba:
Po      7:15 - 17hod
Út-Čt  7:15 – 15:30hod
Pá      7:15 – 14hod

Dřevěné podlahy jsou elegantním a spolehlivým základem příjemného bydlení. Podlahy z masivního dřeva nejsou pouze krásné a přirozené, ale mají rovněž pozitivní vliv na klima v místnostech. Masivní dřevo napomáhá vyrovnávat vlhkost v jednotlivých místnostech a nevytváří žádné elektrostatické náboje.

Dřevěné podlahy jsou vhodnou prevencí proti různým alergiím. Hladký povrch dřevěných podlah se velmi snadno čistí a udržuje a tím předchází možnosti vzniku jakýchkoliv alergických potíží.

Míra zatížení podlah může být různá. Nicméně pokud dřevěnou podlahu opatříte kvalitní povrchovou úpravou a budete ji pravidelně a správně udržovat, vydrží Vám tato podlaha padesát i více let.

Masivní dřevo je jediným materiálem, který splňuje velmi náročné požadavky na dlouhou životnost podlahy.

Pokud jste se rozhodli, že chcete mít doma dřevěnou podlahu, čeká na Vás ještě dalších několik rozhodnutí. Jaký typ dřevěné podlahy, z jakého dřeva, s jakou povrchovou úpravou a u nových parket dále jakou velikost parket a v jakém vzoru je položit.

Typy dřevěných podlah:

Palubkové podlahy – palubky

Palubková podlaha je podlaha z masivních prken, kterou znaly již naše prababičky. Tento typ podlahy samozřejmě prošel svým vývojem a systém přibíjení hřebů byl nahrazen upevňováním pomocí šroubů a lepidel, což práci při pokládce podlahy velmi zjednodušilo a zkvalitnilo.

Výhodou těchto palubkových podlah je, že pokud dojde k jejich poškození, poškozená místa nejsou tolik viditelná jako u jiných typů dřevěných podlah. Součástí naší nabídky jsou palubky různých velikostí a dekorů.

Naše nabídka palubek:

Šířky: 100–185 mm
Délky: 600–2000 mm
Tloušťka: 15, 21 mm
Dřeviny: dub, jasan

Parkety

Parkety byli v minulosti a jsou i v současnosti jednou z nejpoužívanějších podlahových krytin. Přednosti podlahy z masivních parket je atraktivní přírodní vzhled a celkem snadná údržba případně renovace.

Nabízíme dva systémy pokládky parket:

Rozdíl mezi těmito dvěma systémy je vcelku zřejmý. Zatímco u třívrstvých parket se pokládají tři vrstvy (dřevěná protitažná vrstva, středová laťovka z tvrdého dřeva a nášlapná vrstva ušlechtilé dřeviny – parkety), u jednovrstvých se pokládá pouze ta vrchní nášlapná vrstva. A v čem je třívrství systém lepší? Na jednoduchou otázku jednoduchá odpověď. Třívrstvý systém daleko méně podléhá vnějším vlivům jako je teplota a vlhkost. V momentě změny klimatu v místnostech (např. začátek topné sezóny) nedochází k tvorbě spár atd.

Systém pokládky již máme vybraný a teď je třeba rozhodnout další věci, jako je vybrat vzor jak parkety pokládat, velikost parket a jejich dekor.

Většina z nás zná parkety poskládané klasicky do stromečku. V současnosti již ale můžete vybírat z více vzorů pokládky. Kromě klasického stromečku nabízíme pokládku parket podélně vedle sebe, případně pokládku různých mozaikových vzorů, které si můžete prohlédnout na naší vzorkové prodejně.

V návaznosti na výběr vzorku, už zbývá pouze určit velikost parket, jejich povrchovou úpravu a dekor. V rámci dekorů máte možnost vybírat jak z klasických českých dřevin tak z exotických zahraničních dřevin.

Naše nabídka parket:

Klasické parkety

Šířky: 40–70 mm.
Délky: 250–550 mm.
Tloušťky: 14 mm, 21 mm.
Dřeviny: dub
Jakosti: I-IV

Mozaikové parkety

Rozměry: dle vzoru…
Tloušťka: 8–10 mm
Dřeviny: nejčastěji DUB
Jakosti: I-IV

Průmyslové mozaiky

Šířky: dle dřeviny
Tloušťky: 8–22 mm
Dřeviny: dub

Exotické parkety

Naše firma nabízí podlahy z dřevin asijských, amerických i afrických.

Šířky: zpravidla 90 mm
Délky: 600–1200
Tloušťky: 15 nebo 18 mm
Dřeviny:  merbau, jatoba, teak

Aby Vaše nová podlaha neztratila na svém atraktivním vzhledu a měla dlouhou životnost, je nutné o ni správně a pravidelně pečovat. Údržba dřevěných podlah je v tomto ohledu velmi důležitá. Jak správně ošetřit dřevěnou podlahu a jaké přípravky k tomu použít Vám ochotně poradíme na naší prodejně.

34248851_1