Facebook společnosti Ardor
Ardor - dřevěné podlahy a parkety

Olomouc, Řepčínská 12
Mobil: 603 504 523
Detailní kontakty včetně mapy >>>

Provozní doba:
Po      7:15 - 17hod
Út-Čt  7:15 – 15:30hod
Pá      7:15 – 14hod

Základem úspěchu položení podlahy je dokonalá rovnost podkladu. Podklad musí být rovný, pevný a hladký. Díky modernímu stavebnictví dosáhneme všech těchto tří vlastností pomocí stavební chemie, konkrétně použitím penetrací a vyrovnávacích hmot pro podlahové systémy, též označovaných jako samonivelační stěrky. Použití nivelačních stěrek (tzv. mokrá cesta výstavby podlah) je vhodná zejména pro podlahy s vyšším zatížením, případně pro podlahy s podlahovým topením.

V první fázi je potřeba provézt penetraci podlahy. Penetrace slouží k navázání prachu, který i po odsátí na podkladu zůstal. Penetrace rovněž zajišťuje optimální přilnavost nivelační hmoty k podkladu. Voda, která by se vsákla do zbytků prachu, by pak následně chyběla  k úplné hydrataci cementu a nivelační stěrka by správně nevytvrdla.

Další fází je potom nanešení stěrkové hmoty. Stěrkovou hmotu vybíráme podle materiálu podkladu a podle povahy následného zatížení (obytné budovy, kanceláře, nemocnice, výrobní haly, sklady). Pro naše zákazníky máme připraveno několik druhů stěrek.

Stěrky dělíme na:

  • vyrovnávací
  • vyhlazovací
  • tenkovrstvé potěry

Jaká stěrka je vhodná právě pro přípravu podkladu Vaší podlahy, Vám ochotně poradíme v naší prodejně. Stavební chemii u nás můžete rovněž zakoupit.